איגור קרוטגולוב – תזמורת הצעצועים
ה׳ 27/02 "Igor Krutogolov's Karate Band" - תזמורת הצעצועים פרויקט מבית היוצר של איגור קרוטוגולוב, מלחין ואמן רב-תחומי, מקימה של…

27.02.2014
יום חמישי

דלתות

20:00

איגור קרוטגולוב – תזמורת הצעצועים

"Igor Krutogolov's Karate Band" – תזמורת הצעצועים
פרויקט מבית היוצר של איגור קרוטוגולוב, מלחין ואמן רב-תחומי, מקימה של להקת קרוזנשטרן ופרוחוד: הרכב כלייזמר אוונגראדי שהוציא חמישה אלבומים וזכה לתשבוחות ברחבי העולם ובארץ. בנוסף, קרוטוגולוב חבר במספר רב של פרוייקטים מוסיקלים מאתגרים מכל קצוות עולם המוסיקה.
תזמורת הצעצועים מפגישה את שני המובנים של המילה PLAY – נגינה ומשחק – בהרכב בו כל המוסיקאים מנגנים על כלי צעצוע בלבד. ההרכב כולל קלרינטי צעצוע, ערכת תופים לגיל הרך, גיטרת פלסטיק ועוד, אך המוסיקה עצמה רחוקה מלהיות משחק ילדים: מדובר בשילוב מורכב, הזוי אך מוקפד עד לתו האחרון בין רוק, פולק, טנגו, קאנטרי, ג'אז ואפילו מטאל… כמו תזמורת סימפונית שמבצעת את "יונתן הקטן" – רק להפך…

אחרי פגרה של כמעט עשור ואלבום בכורה (2005 – Children 4 Muzik) שקטף שבחים בארץ ובעולם, תזמורת הצעצועים חוזרת! גדולה יותר, מורכבת יותר וילדותית יותר.
בואו ללמוד איתנו איך להיות קרוקודיל.

נגנים:
ניל קלמן – קלרינט צעצוע, חצוצרת צעצוע, קולות ליווי צעצוע
עידו עזריה – קלרינט צעצוע, קולות ליווי צעצוע
מיכאי צ׳רנאה – קלרינט צעצוע, קולות ליווי צעצוע
נעמי רוזין – קלרינט צעצוע, קולות ליווי צעצוע
דרור פיקלני – קלרינט צעצוע, קולות ליווי צעצוע
ויקטור לוין – קלרינט צעצוע, קולות ליווי צעצוע
סלבה פרנקלך -קלידי צעצוע, פסנתר צעצוע, קולות ליווי צעצוע
גיא שכטר – תופי צעצוע, קולות ליווי צעצוע
ניב מג׳ר – גלוקנשפיל צעצוע, קסילופון צעצוע, חזיר צעצוע, קולות ליווי צעצוע
איגור קרוטוגולוב – גיטרות צעצוע, שירת צעצוע, אקורדיון צעצוע, רעשי צעצוע
ענבר לבנה בר-און – שירת צעצוע (ז'ורבלי קארבלי)

ביקורות על האלבום הראשון:

תזמורת הצעצועים "…ועל הבמה ***טירוף!***. דברים הזויים לחלוטין מתרחשים שם, לא מהעולם הזה. כל מיני נגנים עושים שמות בצעצועים שמפיקים צלילים – חלקם מוזרים, חלקם מוכרים – כולם מצועצעים ולכאורה לא קשורים להופעה מוזיקלית, יש? סלאבי מפחיד למראה, עם ורידים משתרגים על פניו וצווארו, תאורה אדומה-שחורה-לבנה מרצדת עליו במהירות, משווה לו נופך שטני ביותר. הוא יורה נביחה לתוך המיקרופון – והופ, ציוץ ברווז. או קשקוש כלשהו. או דראם-בס. ואז כמה סולואים בסגנון מטאל, וקצת נויז, ופתאום חותכים לקטע קלאסי לגמרי. הוא מנגן במין מלודיקה מנוונת, ואחת הנגניות מפעילה בובה של שפן ורוד, שזז מצד לצד באיטיות בקצב המוזיקה. ואז נגן אחת מצוות בובה אחת לשפן הורוד, ומחזיק ביניהם רעשן, וכולם יחד בהרמוניה שכזו." (אורן שץ, פורום מוזיקה ישראלית 8/4/2005YNET)

התזמורת מזכירה את מר באנגל לאחר ששאף הליום, ומפליאה לנגן בכלי-הנגינה בעלי נתוני הפתיחה הבעייתיים. לעיתים בהרמוניה, לעיתים בקקפוניה מוחלטת. הקהל נהנה, הגיטריסט משולהב, הרעשנים מרעישים, ולאיגור כמעט פוקע וריד במצח מהצרחות האמוציונאליות. חלקן מזכיר את מר קו המקלל באיטלקית, חלקן מזכיר קרבות חתולים מיוחמים. מדי פעם חבריו מצטרפים בצרחות מקפיאות שחלות או ביללות תנים, פרות ושאר חיות החווה. יופי של דבר. (אתר QUBE)

50 ₪

Organizer

Export

Location

לבונטין 7, בר ומועדון הופעות

רח' לבונטין 7, תל אביב