התזמורת של וויליאם פרקר
וויליאם פרקר מוביל ביג בנד בו ינגנו טובי המאלתרים בארץ – יונתן קרצ׳מר, אסיף צחר, אלברט בגר, גל עצור, טל…

18.07.2018
יום רביעי

דלתות

20:30

התזמורת של וויליאם פרקר

וויליאם פרקר מוביל ביג בנד בו ינגנו טובי המאלתרים בארץ –
יונתן קרצ׳מר, אסיף צחר, אלברט בגר, גל עצור, טל אברהם, עידית מינצר, שמיל פרנקל, שי חזן, חגי פרשטמן, עופר ביימל, דניאל שריד ועוד.

 

סופרלטיבים מחולקים היום בקלות, אך כשמדברים על הבסיסט וויליאם פרקר והמתופף חמיד דרייק
סופרלטיבים לא מספיקים. השניים ליוו את ענקי הג׳אז, ביניהם ססיל טילור, פרואה סאנדרס, דון שרי, אנתוני ברקטון, ג׳ון זורן ,דוויד מוראי,.,פרד אנדרסון ועוד רבים אחרים. יחד, הם מהווים את הריתם–סקשן האולטימטיבי.

– ויליאם פרקר, שנולד בשנת 1952, הפך בשנות ה-90 לקול המוביל בסצינה המוזיקלית של ניו יורק.
משיתופי פעולה אין סופיים וכמנהיג הביג בנד "Little Huey Orchestra", הרביעייה "In order to Survive" וניהול ה-"Vision Festival" – אין אירוע מוזיקאלי בדאון-טאון ניו יורק שפרקר לא טבע בו את חותמו.
כנגן, ויליאם פרקר הינו וירטואוז שאין שני לו, עם טכניקת נגינה יחודית ואנרגיה אינטנסיבית ונדירה מאד לנגני בס.

– המתופף חמיד דראק הינו מכונת קצב מחשמלת. בצעירותו, למד לנגן בכלי הקשה כמו "טבלאה" ו-"פריים דרם׳׳ , וניגן תופים בהרכבי רגאי בו בזמן שגם הופיע באופן קבוע בהרכבי ג׳אז של טובי המוזיקאים בשיקגו. היכולת
המיוחדת שלו לנגינת קצב מדויקת בטכניקה עילאית, עם תחושת הסווינג והבנה מוזיקלית עמוקה של מוזיקה
מאולתרת הפכה אותו מהר מאוד לאחד מהמתופפים המבוקשים ביותר, והובילה אותו לנגן יחד עם הרבי הנקוק, דון שרי, פרד אנדרסון ורבים נוספים.

"… אחת מהופעות הג'ז המסעירות שהיו כאן, בעיקר בשל המערבולת האנרגטית שומטת הלסתות ־שיצרו הקונטרבס של פרקר והתופים של דרייק. לא היה ברור איפה הבס נגמר והתופים מתחילים, איפה הבס מתחיל והתופים נגמרים. כל כלי כשלעצמו היה נפלא, אבל ההתמזגות ביניהם היתה עצומה’’
’’… איזה קונטרבסיסט אדיר הוא ויליאם פרקר. איזה מתופף מדהים הוא חמיד דרייק. כמה כוח, עדינות, יצירתיות, חוכמה ופתיחות היו בנגינה שלהם." – בן שלו, הארץ

ב-18 ביולי, פרקר ינהיג ביגבנד בו ישתתפו טובי המאלתרים בארץ. זאת תהיה הזדמנות חד פעמית לשמוע בניצוחו של פרקר מוזיקה מהרפרטאור של ה-"Little Huey Creative Music Orchestra", הביגבנד של פרקר בניו–יורק.
זהו מפגש מרגש למוזיקאים המקומיים, אשר המוזיקה של פרקר מהווה עבורם אבן דרך והשראה בדרכם המוזיקלית.

Organizer

Export

Location

לבונטין 7, בר ומועדון הופעות

רח' לבונטין 7, תל אביב