טובי דרייבר
22/11 דרייבר הוא מוזיקאי פעיל מעל ל-2 עשורים שעמד מאחורי הפרויקטים Kayo Dot, ו-Maudlin of the Well, וגם ניגן בס…

22.11.2018
יום חמישי

דלתות

19:30

טובי דרייבר בהופעה בתל אביב

 

 

אוריס מדיה מציגים:

טובי דרייבר וטימבה האריס יגיעו להופעה אחת בתל אביב, עם אלבומו החדש של דרייבר, "They are the Sheild", ביום חמישי ה-22 בנובמבר במועדון הלבונטין 7.

דרייבר הוא מוזיקאי פעיל מעל ל-2 עשורים שעמד מאחורי הפרויקטים Kayo Dot, ו-Maudlin of the Well, וגם ניגן בס יותר מ-10 שנים בלהקת קאלט Secret Chiefs 3. אלה צברו אחריהם קהל מעריצים אדוק ועורר סקרנות בקרב מעריצי רוק מתקדם.

דרייבר מוכר בעיקר כסולן ומנהיג הלהקה הפוריה Kayo Dot, אשר הופיעה בלבונטין 7 לפני כשלוש שנים. במהלך שני העשורים החולפים, הוא חקר במיומנות את חוסר הגבולות של המוזיקה, ממטאל ביזארי ועד לפוסט רוק יפהפה, מבלדות צנועות ופשוטות ועד לרצועות פיוז'ן פסיכדליות באווירת סבנטיז, והרבה מעבר. ההרפתקנות המוזיקלית בולטת בכל עבודותיו. ובעוד שמרבית המוזיקאים דובקים בזהות אחת מבחינת סגנון או סצינה, יצירתו של דרייבר זונחת את רעיון הזהות ומסרבת לענות לשאלה 'מי אתה?'. באופן פרדוקסלי, אולי המאפיין הבולט ביותר בדרייבר כמלחין ומוזיקאי הוא היישרת מבט חסר מורא אל עבר הלא נודע.

"They are the Shield", אשר יצא בספטמבר האחרון, הוא האלבום הראשון של דרייבר כאמן סולו מזה 12 שנים. באלבום זה דרייבר חוזר לכתיבת השירים שפיתח והשלים בימיו בלהקת Maudlin of the Well. צליליו העדינים של הזמר והיוצר מתבשלים באיטיות תחת מעטה עשן של סינתסייזרים, תזמורים קאמריים רכים, מרחבי סאונד עשירים ואווירה קודרת ועגמומית אשר מנוקדת ומונעת במקצבים עדינים.

באלבום זה, דרייבר חוזר עם אחת ההוצאות הכי משמעותיות בקריירה השופעת והמוערכת שלו, ומשלים את תהליך הבשלתו לכדי בגרות אמנותית. "They are the Sheild" מספק שירים קאמריים אקספרימנטליים לימי הסתיו האפלים ביותר, ומגולל את תמציתם הנדירה והשמימית של מאורות כבדי השפעה בעולמו המוזיקלי דוגמת Ulver, Kauan ואולפור ארנלדס.

דמיינו את בוב דילן, מפורק לגורמים, או למעריצים שביניכם – את Maudlin of the Well בלי חלקי המטאל, או את Kayo Dot בלי הכאוטיות. אלבומו האחרון של דרייבר שואב השראה ממוזיקאים כמו Talk Talk, Grouper, Current 93 ונוספים – עם נגיעות רוק מתקדם וחספוס מסוים.

"פסקול ראוי לנסיעה לבד אל המערב, עת השמש שוקעת ונמשכת מטה בידיהן של רוחות שתופסות טרמפים בדרכן לאורך כבישי ארה"ב" – www.post-punk.com

"נסיעה לילית ואיטית במורד הצד האפל של נתיב הזכרונות" – Invisible Oranges

דרייבר יופיע בתל אביב ב-22.11, יום חמישי, לצידה של הכנר טימבה האריס (Secret Chiefs 3, Estradaspere), במועדון הלבונטין 7.

כרטיסים: 79 | 100 ש"ח

Organizer

Export

Location

לבונטין 7, בר ומועדון הופעות

רח' לבונטין 7, תל אביב