שמואל זלצר
שמואל זלצר הוא טרובדור ירושלמי – גיטריסט, משורר, מתרגם ומלחין שירים וספוקן וורד בעברית. האלבום "שירי ברזל" הוא פרויקט ייחודי…

20.12.2016
יום שלישי

דלתות

20:00

שמואל זלצר

שמואל זלצר הוא טרובדור ירושלמי – גיטריסט, משורר, מתרגם ומלחין שירים וספוקן וורד בעברית. האלבום "שירי ברזל" הוא פרויקט ייחודי בנוף המוזיקה הישראלית, בו זלצר מתרגם את הקלאסיקה של הרוק והשאנסון הסובייטי בפרשנות עדכנית, עברית קולחת ועיבודים מקוריים ומלאי חיות שנעים בין רוק גיטרות, גרוב רגאיי ומקצבים מזרחיים.

השירים תורגמו כדי שאפשר יהיה לשיר אותם. זה לא תרגום לשמו, לא מילולי ולא אקדמי. אלו שירים שהשפיעו על דורות, ששרו אותם בהופעות בית אפופות עשן ומעל במות ענק, שעדיין מצוטטים ביומיום. שירים פשוטים אך עמוקים, שנוגעים במאזין כמו נכתבו כאן ועכשיו, בשבילו. על הבמה, זלצר וההרכב יוצרים הופעה סוחפת, מיומנת ומלאת הומור, אך בעיקר המילים הן שיוצרות את האנרגיה הממגנטת ביותר. על ידי כך, מחבר זלצר בטבעיות בין פרק מוזיקלי מכונן בתרבות של ברית המועצות, לבין הישראליות של כאן ועכשיו.

שמואל זלצר הוא ארכיטקט בוגר בצלאל ביום ומוזיקאי בלילה, אשר מופיע ומקליט מזה למעלה מעשור. מאחוריו אלבום סולו, נגינה בהרכבים שונים, ובשנים האחרונות הוא נמנה על קבוצת היוצרים ב"בריגדה התרבותית" ולוקח חלק בערבי "טוסובקה" ובאירועים נוספים.

אורחים: הסלון של אלייב, נועה שמר, אלכס ריף ואריק אבר

30/40 ש"ח


Organizer

Export

Location

לבונטין 7, בר ומועדון הופעות

רח' לבונטין 7, תל אביב